בחירת בקבוק השתייה התרמי הנכון: מדריך לקונים
בחירת בקבוק השתייה התרמי הנכון: מדריך לקונים

בחירת בקבוק השתייה התרמי הנכון: מדריך לקונים

כמעט לכל אחד מאיתנו יש בקבוק מים בתיק, במשרד או ברכב. הסיבה שהביאה את הציבור הישראלי לוותר על ברזיות ציבוריות ולזנוח את פחיות המשקאות הקלים היא בעיקרה מודעות. במהלך העשורים האחרונים עלתה מאוד המודעות של האדם הרגיל לבריאות שלנו וגם לחשיבות השמירה על כדור הארץ. בקבוקים תרמיים הם מימוש מוצלח של דאגה לבריאות ולסביבה.


חשיבות הבקבוק הנכון

בחירה בבקבוק השתייה התרמי הנכון בעבורכם והמתאים ביותר לשימוש שלכם בבקבוק ולצרכים האישיים שלכם, היא בחירה חכמה. בחירה נכונה בין בקבוקי שתייה מגוונים, רבים ונבדלים בתכונות שונות, שימושיות ועיצוביות גם יחד. בחירה בבקבוק שתייה תרמי שמתאים לכם באמת, תאפשר לשמור עבורכם על כמות מספקת של מים טריים, להימנע מרכישה של משקאות נוספים ולהקפיד לשמור גם על בריאותך וגם על מצב כדור הארץ והסביבה. 

בקבוקי שתייה יכולים להיות עשויים מחומרים שונים ומעוצבים בעיצובים יוצאי דופן, ניתן לבחור מבין מגוון נפחים וגדלים שונים של בקבוקים תרמיים וכמובן שניתן גם לבחור בסוג הפתח והפיה של הבקבוק וניתן גם לבחור על פי רמת התחזוקה הנדרשת כדי לשמור על בקבוק השתייה התרמי נקי, בריא, יעיל ושימושי.

ממה הוא עשוי?

החומרים העיקריים שמהם עשויים בקבוקים תרמיים מודרניים הם נירוסטה, פלסטיק, זכוכית וסיליקון. כל אחד מהחומרים משמש בחלק אחר ובתפקיד שונה מהאחרים. נירוסטה היא חומר חזק ועמיד שמתאים גם לדופן החיצונית וגם לדופן הפנימית של בקבוקי שתייה, משום שהיא אינה סופגת ריחות ואינה סופגת טעמים. בנוסף לנירוסטה, גם זכוכית נחשבת לחומר מתאים לבקבוק שתייה תרמי, בעיקר עבור המיכל הפנימי והמבודד של בקבוקים תרמיים, בשל התאמת הזכוכית למילוי חוזר של נוזלים. 

אולם החיסרון המשותף של נירוסטה ושל זכוכית הוא העובדה שמדובר בחומרים כבדים יחסית. לעומתם, פלסטיק וסיליקון הם חומרים קלי משקל אבל גם להם יש חסרונות – למשל פלסטיק שעלול להכיל חומרים מזיקים והסיליקון שנחשב לחומר שביר. סביר שבעתיד הקרוב, יימצאו פתרונות נוספים לחומרים מתאימים לייצור בקבוקי שתייה.

מה לגבי העיצוב?

העיצוב הקלאסי של בקבוק נשמר ברוב האפשרויות של בקבוקי שתייה תרמיים רב פעמיים – חלקם צרים יותר או רחבים יותר, בעלי נפח גדול יותר וישנם סוגים שונים של פקקים ופיות: העיצוב הבסיסי של בקבוק שתייה תרמי הוא עיצוב שכולל דפנות כפולות ובניהן שכבת בידוד, שעשויה בדרך כלל מחומרים מבודדים כמו קצף או בטכניקות בידוד כמו יצירת ואקום. 

בחירה נוספת שקשורה לעיצוב היא לגבי בחירה בין בקבוק עם כיסוי מגן לבין בקבוק בלעדיו. ישנם גם בקבוקי שתייה בעלי מסננת שמאפשרת לשלב חומרי טעם בעת שתיית המים כמו לימון או עלי נענע. בחירה נוספת בתחום העיצוב היא לגבי סוג הפקק של הבקבוק – ישנם בקבוקים עם קשית מובנית, ישנם בקבוקי שתייה עם פקק ספורט או פתרון מכני דומה וישנם גם בקבוקי שתייה עם פקק רגיל ופיית שתייה מצופה גומי, לשתייה על ידי הטיית הבקבוק.

איזה גודל של בקבוק תרצה?

גדלים של בקבוקי שתייה תרמיים רב פעמיים מתחלקים לשלוש קטגוריות – בקבוקים קטנים, בקבוקים בינוניים ובקבוקים גדולים. בקבוקי שתייה קטנים הם בקבוקים בנפח של 250 מ"ל ועד 500 מ"ל. אלה הם בקבוקים שמתאימים למי שיוצא מהבית רק למשך זמן קצר ומעדיף בקבוק קטן, קל ונוח לנשיאה בכל תיק. בקבוקים קטנים מתאימים גם לילדים ולבני נוער ועיצובים רבים של בקבוקים קטנים מיועד לקהל יעד ילדותי ומתוכנן לאחיזה נוחה גם של ידיים קטנות. בקבוקים בגודל בינוני הם בדרך כלל בקבוקי שתייה בנפחים של יותר מ-500 מ"ל ופחות מליטר או 1,000 מ"ל. בקבוקים בינוניים מתאימים למי שמחזיק בקבוק שתייה על שולחן המשרד או למי שבוחר להשתמש בבקבוק אחד לפעילות חוץ מאתגרת או ליום פעילות. בקבוקים גדולים, שנפחם הוא בין ליטר אחד לשני ליטר והם מיועדים לכמות גדולה של שתייה במזג אוויר קיצוני או בפעילות ארוכה במיוחד.

לסיכום

בחירה בבקבוק שתייה נכון עבורך ומתאים בדיוק לצרכים שלך ולהרגלי השתייה שלך היא מיקסום האפשרות שכאשר תזדקק למים נקיים וקרירים לשתייה, הם יהיו זמינים עבורך. בחירה בגודל המתאים לך, בבקבוק שמעוצב בצורה שנוחה עבורך ושעשוי מחומר איכותי, מבודד ועמיד תבטיח שתוכל לשמור עליו נקי ובריא ולשתות ממנו מים נקיים ומרווים.

הרבגוניות של בקבוקי שתייה תרמיים: ממרקים חמים ועד שייקים צוננים
בקבוקי שתייה מותאמים אישית: הוספת מגע של סגנון וזהות

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם

 • הדרך הירוקה לשמור על מים קרים או חמים

  הדרך הירוקה לשמור על מים קרים או חמים

  אין ספק שבשנים האחרונות תחום הקיימות תופס מקום חשוב מאוד בחיינו. משבר האקלים, הצמצום ההולך וגובר במשאבים טבעיים, וחיות שנמצאות בסכנת הכחדה - כל אלה גורמים לנו לרצות לאמץ פרקטיקות ידידותיות יותר לסביבה. אחד הדברים שאפשר לעשות, הוא למצוא דרכים...

  לקריאה
 • כוס תרמית

  כוס תרמית

  מחפשים כוס תרמית לקניה? תכירו את הכוסות האיכותיות ביותר בשוק מבית לאקן – במחיר משתלם במיוחד.אוהבים לקחת אתכם משקאות מהבית לעבודה, לטיולים או לנסיעות? כוס תרמית היא פתרון אידאלי לשתיית משקאות חמים או קרים מחוץ לבית.אנשים רבים נמצאים זמן לא...

  לקריאה