מה זה ביגוד תרמי?
מה זה ביגוד תרמי?

מה זה ביגוד תרמי?

ביגוד תרמי הוא סוג של ביגוד שנועד לספק בידוד וחימום לגוף בתנאים של קור קיצוני או מזג אוויר קר. ביגוד זה עשוי מחומרים מיוחדים שמטרתם לשמור על חום הגוף ולמנוע אובדן חום לסביבה הקרירה. להלן כמה מאפיינים מרכזיים של ביגוד תרמי:


החומר ממנו הוא מיוצר:

הביגוד התרמי עשוי מחומרים מבודדים כמו צמר, פוליאסטר, ספנדקס ועוד. לעיתים יש שילוב של חומרים שונים כדי להשיג בידוד יעיל ואוורור מתאים.

רב-שכבתיות:

ביגוד תרמי פעמים רבות מגיע בשכבות, כאשר כל שכבה משמשת למטרה אחרת. השכבה הפנימית שומרת על חום הגוף ומנדפת לחות, השכבה האמצעית מוסיפה בידוד והשכבה החיצונית מגנה מפני רוחות וגשם.


השימושים שלו נועדו למגוון פעילויות:

ביגוד תרמי משמש בעיקר לפעילויות חוץ בתנאי קור כמו סקי, טיולים בהרים, ריצה בחורף, צייד ודיג, וכן בעבודות בתנאים קרים כמו עבודות בנמל או במפעלים קרים.


נוחות:

הביגוד התרמי מעוצב להיות נוח ומאפשר חופש תנועה. הוא לעיתים קרובות צמוד לגוף כדי למנוע חדירת אוויר קר ולשמור על חום הגוף.

תכונות נוספות: חלק מהביגוד התרמי כולל תכונות נוספות כמו עמידות למים, עמידות לרוח, ומסנני קרינה כדי לספק הגנה מקיפה בתנאים קיצוניים.

שימוש בביגוד תרמי מאפשר לשמור על טמפרטורת גוף תקינה ולבצע פעילויות חוץ בנוחות ובבטחה בתנאי קור קיצוני.

מעבר לביגוד תרמי, חשוב שתכירות מוצרים תרמיים נוספים כגון גרביים תרמיות ששומרות על חום הרגליים בעזרת חומרים מבודדים, כפפות תרמיות שמספקות בידוד והגנה לידיים בקור, כובעים תרמיים שמגנים על הראש והאוזניים, חולצות ומכנסיים תרמיות שנלבשים מתחת לבגדים לספק שכבת בידוד נוספת, גרביונים תרמיים שמחממים את הרגליים ומתאימים לפעילויות חוץ, ושקי שינה תרמיים לשימוש בטיולים בתנאים קרים. בנוסף, יש נעליים תרמיות שמספקות בידוד לרגליים לפעילויות חוץ, מזרנים תרמיים שמספקים בידוד מהקרקע בקמפינג, ובקבוקים תרמיים ששומרים על חום או קור המשקה לזמן ממושך ומתאימים לשימוש יומיומי, טיולים ועבודה בתנאים משתנים. שימוש במוצרים אלו מאפשר שמירה על חום הגוף והתמודדות עם מזג אוויר קר בצורה יעילה ונוחה.

בקבוק ריצה לשמירה על מים קרים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם

 • בקבוק ספורט מומלץ לאימונים

  בקבוק ספורט מומלץ לאימונים

  כאשר מדובר באימונים אינטנסיביים, חשוב לשמור על רמת נוזלים גבוהה בגוף כדי לשפר את הביצועים ולמנוע התייבשות. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא באמצעות בקבוק ספורט מתאים. בקבוקי ספורט מגיעים במגוון גדלים, חומרים ועיצובים, ולכל אחד מהם יתרונות משלו....

  לקריאה
 • מה צריך בשביל קמפינג?

  מה צריך בשביל קמפינג?

  קמפינג זאת פעילות מהנה המאפשרת להתחבר לטבע ולהתנתק מחיי היום-יום העמוסים שלנו. כדי להבטיח שתהיה לנו חוויה נעימה ונוחה, חשוב להצטייד בציוד מתאים. במאמר זה נסקור את הציוד החיוני שצריך לקחת לקמפינג, כולל טיפים והמלצות לשדרוג החוויה. הכנה לחוויה הראשונה...

  לקריאה
 • כמה מ"ל זה כוס מים?

  כמה מ"ל זה כוס מים?

  בעת בישול, אפייה או צריכת מים יומיומית, חשוב לדעת בדיוק כמה מ"ל יש בכוס מים. המדידה המדויקת יכולה להשפיע על תוצאות המתכונים וכמובן על המעקב אחר צריכת המים היומית. במאמר זה נסקור את השיטות השונות למדידת כוס מים ונציע פתרונות...

  לקריאה